הממתיקים מלאכותיים, הנזקים אמיתיים

כשמדברים על התוכנית להטיל מס על המשקאות הממותקים, רובנו מבינים מה הבעיה בפחית עם שש כפיות סוכר (כל פחית קולה), אבל מה רע בבקבוק עם ממתיק מלאכותי אשר מחליף את תועפות הסוכר ולא מחדיר לגוף שלנו אפילו קלוריה אחת?
ד”ר דורית אדלר מסבירה: “ברמה אפידמיולוגית יש מספיק מחקרים שמעידים על השפעה מזיקה של משקאות עם המתקה מלאכותית. יש לא מעט עדויות שמוצרי דיאט לא עוזרים לרדת במשקל. הם מגרים את המנגנון של הרעב והשובע, מנסים לעבוד על הגוף שלנו, אבל בשורה התחתונה מחקרים מראים שהם מגדילים את הסיכון לחלות בסוכרת ובמחלת כבד שומני לא אלכוהולי.
אחת הסכנות היא שאם יהיה מיסוי על סוכר אבל לא על ממתיקים מלאכותיים, בתעשייה יורידו את הסוכר ויוסיפו עוד ועוד ממתיקים מלאכותיים להמון מוצרים, כולל כאלה שמיועדים לפעוטות וילדים, ואז הסיכוי שנעבור את הגבול העליון של הצריכה הולך וגדל. נצרוך כמויות ממתיקים מלאכותיים שמעולם לא נצרכו.

ומה עם הסביבה? מעבר לעובדה שבקבוקי הפלסטיק מזהמים קשות את הסביבה שלנו, בשנים האחרונות מוצאים ממתיקים מלאכותיים בשפכים שלנו, כלומר אנחנו פולטים אותם מהגוף ומשם הם מגיעים למי ההשקייה שבהם משקים את הפירות והירקות שאנחנו אוכלים…”

מוזמנות ומוזמנים לקרוא את המאמר המרתק של אביב לביא (האיש הירוק) 
השארת תגובה