נשיאת הפורום, ד"ר דורית אדלר, באייטם על דיאטות קטוגניות

במסגרת אייטם ששודר אתמול (11/8) בחדשות 12 על הפופולריות של דיאטות קטוגניות, הסבירה ד”ר דורית אדלר כי לא כל הנוצץ זהב: לדיאטות דלות בפחמימות עלולה להיות השפעה בריאותית שלילית בטווח הארוך. הפורום פרסם בעבר סקירה מקיפה של היבטיה השונים של הדיאטה הקטוגנית. בשורה התחתונה – לא ברור אם הירידה ההתחלתית המהירה במשקל מתורגמת לבריאות טובה בעתיד. ההשפעה של דיאטה מבוססת מזון מן החי על הסביבה גם היא ראויה להתחשבות.

ד”ר אדלר מוסיפה: “אנחנו ממשיכים בתשוקה ובמירוץ אחר ‘סיר הבשר’, תרתי משמע, ועיוורים לתוצאות המסוכנות הן לבריאות האדם והן לסביבה לטווח הארוך. התזונה המערבית עתירת סוכרים וקמח לבן. צריכה גבוהה של מזונות אולטרה מעובדים מרכיבים אלה, בשילוב בשרים מעובדים ובשר אדום, נמצאו קשורים בהגדלת רוב המחלות הלא מדבקות וביניהן השמנה, סוכרת, מחלות לב, סוגי סרטן ואף אלצהיימר.”

“יש הגיון בהפסקת צריכת כלל המוצרים המכילים קמח לבן וסוכרים. יחד עם זאת, דיאטה קטוגנית חסרה את מרבית המזונות הלא מעובדים שהוכחו כקשורים בהפחתת מרבית המחלות הלא מדבקות. דיאטה ים תיכונית הינה דפוס התזונה המוכח ביותר, הן במחקרי עוקבה והן במחקרים קליניים מבוקרים, כתזונה שמפחיתה באופן משמעותי יותר, גם משקל וגם את שאר התחלואים המודרניים. תזונה ים תיכונית מוגבלת בפחמימות יחסית לתזונה המערבית ויחסית לתזונה דלת השומן, אך לא ברמה הקיצונית של הדיאטה הקטוגנית. בנוסף, היא אינה מכילה בבסיסה סוכרים, קמח לבן ומזון אולטרה-מעובד. במחקר קליני מבוקר, שהשווה שלוש דיאטות: דלת פחמימות, דלת שומן וים תיכונית, עם התערבות ארוכה של שנתיים ומעקב לארבע שנים נוספות, הירידה המשמעותית ביותר במשקל הייתה בקרב הדיאטה הים תיכונית. במחקר זה בחנו גם גורמי סכון כרמות שומנים, גלוקוז, אינסולין בדם, ומדדים אלה בקרב סוכרתיים היו הטובים ביותר בדיאטה הים תיכונית גם בהשוואה לדלת הפחמימות.”

“היבט לא פחות חשוב – אנו נמצאים בעיצומו של משבר בריאותי אדיר מימדים שקשור גם הוא לתשוקה לסיר הבשר. רוב המגיפות כולל הנוכחית וה-MERS, SARS, שפעת העופות והחזירים, מקורן בצריכת וגידול אינטנסיבי של בעלי חיים לבשר, על חשבון הסביבה: ברוא יערות הגשם, זיהום, פליטות גזי חממה והתחממות כדור הארץ. אבל יש לנו כדור ארץ אחד ואנחנו באימוץ דפוס התזונה המערבית או הקטוגנית או כל דפוס אחר שאינו בר קיימא אנחנו גודעים את הסכוי שלנו והדורות הבאים להתקיים בסבירות או בכלל, בעתיד הלא רחוק.”

“ספק, אם דפוסי תזונה היו צריכים לקבל את אישור ה-FDA, כתרופה, אם התזונה הקטוגנית הייתה מקבלת אישור כזה, מאחר ומחקרים ארוכי טווח מצאו כי תזונה דלה מאוד בפחמימות כמו גם עשירה מאוד בפחמימות היתה קשורה בעלייה בשיעורי תמותה.
ממליצה לצבור ולכל עורכי כתבות על תזונה להעמיק במכלול ההשלכות ולא רק בצד המפתיע והמהנה – לכאורה – כי בנפשנו היא.”

נשיאת הפורום, ד"ר דורית אדלר, מתראיינת על דיאטות קטוגניות

נשיאת הפורום, ד"ר דורית אדלר, השתתפה באייטם של חדשות 12 על דיאטות קטוגניות והזהירה מפני סכנות אפשריות בטווח הארוך: "יש הוכחות לא מבוטלות שדיאטות דלות בפחמימות קשורות בהגדלת הסיכון לתמותה". לקריאת מאמרנו בנושא היבטים תזונתיים, כלכליים וסביבתיים של דיאטות קטוגניות: https://www.ifsn.org.il/ketogenic_diet/

Posted by ‎הפורום הישראלי לתזונה בת-קיימא‎ on Wednesday, August 12, 2020

צפייה מהנה,
הפורום הישראלי לתזונה בת קיימא

השארת תגובה